مشاوره 09303334642

ksuif.ir@gmail.com

فوق تخصص اورولوژی

فوق تخصص اورولوژی دکتر آرمین ایران پور ( بهترین فوق تخصص  اورولوژی در خاور میانه ):

تخصص اورولوژی به شاخه ای از پزشکی که با بیماری های دستگاه ادراری زن و مرد (کلیه، مجاری ادراری و مثانه) در ارتباط است گفته می شود.

دکتر آرمین ایران پور فوق تخصص اورولوژی

اورولوژی به شاخه ای از پزشکی که با بیماری های دستگاه ادراری زن و مرد (کلیه، مجاری ادراری و مثانه) در ارتباط است گفته می شود.

فوق تخصص اورولوژی- بیماری های اورلوژی

اورولوژی چیست؟

اورولوژی چیست؟: اورولوژی به شاخه ای از پزشکی که با بیماری های دستگاه ادراری زن و مرد (کلیه، مجاری ادراری و مثانه) در ارتباط است گفته می شود. همچنین با اورگان های تناسلی مرد مثل پروستات بیضه و .. در ارتباط است. ار آنجایی که مشکلات بهداشتی در این قسمت ها از بدن برای همه اتفاق می افتد سلامت اورولوژی بسیار مهم است. از این رو اورولوژی به عنوان یک تخصص جراحی شماخته شده است.

اورولوژیست

به طور کلی پزشکی که در زمینه جراحی اورولوژی فعالیت دارد را اورواوژلیست گویند.اورولوژیست با طیف گسترده ای از بیماری ها مواجه است . و باید تخصص کامل از کردان زنان و اطفال داشته باشد. 

محدوده بالینی که اورولوژیست باید در آن حاذق باشد به شرح زیر اشت.

فوق تخصص اورولوژی دکتر آرمین ایران پور
فوق تخصص اورولوژی

بیماری های ادراری

 

دستگاه ادراری سیستم تخلیه بدن شما برای از بین بردن ادرار است. ادرار از مواد زائد و آب تشکیل شده است. دستگاه ادراری شامل کلیه ها، کورتون ها و مثانه است. به طور معمول ادرار کردن، دستگاه ادراری نیاز به همکاری در جهت درست دارد.

بیماری ها یا شرایط اورولوژی شامل عفونت های دستگاه ادراری، سنگ کلیه، مشکلات کنترل مثانه و مشکلات پروستات است. برخی از شرایط اورولوژیست تنها یک زمان کوتاه را می گذرانند، در حالی که دیگران طولانی مدت هستند.

بیماری های اورولوژی

بیماری ها یا شرایط اورولوژی شامل عفونت های دستگاه ادراری، سنگ کلیه، مشکلات کنترل مثانه و مشکلات پروستات است.

 

اصطلاح “بیماریهای ارولوژی” انواع وسیعی از شرایط را توصیف می کند، همه مربوط به فیلتر کردن و حمل ادرار از بدن است. این بیماری ها می تواند بر مردان، زنان و کودکان در تمام سنین تاثیر بگذارد.

این بیماری ها قسمت های خاصی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. در زنان، آنها شامل دستگاه ادراری هستند. در مردان، آنها بر دستگاه ادراری و یا اندام های تولید مثل تاثیر می گذارند.

بیماری های شایع اورولوژی

بيماری های کليه و مثانه
سرطان ها
وازووازوستومی يا بازگرداندن وازکتومی
واريکوسل
بيضه نزول نکرده
هايپوسپادياس

 

تعریف رشته اورولوژی

رشته کلیه و مجاری ادراری(اورلوژی ) ، رشته ای از علوم بالینی و جراحی است.

که به اقدامات پیشگیری، تشخیص و درمان باز توانی از بیماریهای طبی و جراحی مجاری ادراری و تناسلی است.

شامل حوزه های زیر میگردد:

یه فوق تخصص اورولوژی بایست در تمام موارد ذکر شده حاذق باشد. 

 

تصویر گرفته شده از کلیه و آب راه بدن توست ام آر آی، دکتر آرمین ایران پور فوق تخصص اورولوژی

مختصری از تخصص اورولوژی 

در زمان مصریان باستانی و یونانیان، پزشکان اغلب رنگ، بوی و بافت ادرار را بررسی می کردند. آنها همچنین حباب، خون و سایر نشانه های بیماری را جستجو کردند.

امروزه کل رشته پزشکی اورولوژی بر سلامت سیستم ادراری متمرکز است. این روش معاینه اورولوژی است. در اینجا نگاهی به آنچه که فوق تخصص ارولوژی انجام می دهند و زمانی که شما باید یکی از این متخصص را مشاهده کنید.

فوق تخصص اورولوژی - دکتر آرمین ایران پور

متخصص اورولوژی کیست؟

متخصص ارولوژی تشخیص و درمان بیماری های دستگاه ادراری در مردان و زنان. آنها همچنین مردان را تشخیص و درمان می کنند.

در برخی موارد ممکن است جراحی انجام دهند. به عنوان مثال، آنها ممکن است سرطان را از بین ببرند یا انسداد را در دستگاه ادراری باز کنند. اورولوژیست ها در تنظیمات مختلف از جمله بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی و مراکز اورولوژی کار می کنند.

دستگاه ادراری سیستم ایجاد، ذخیره و حذف ادرار از بدن است.

متخصص اورولوژی می توانند هر بخشی از این سیستم را درمان کنند. این شامل موارد زیر است:

مطالب مرتبط با  فوق تخصص اورولوژی

تخصص های دکتر آرمین ایران پور فوق تخصص اورولوژی

درمان بیماری های اورولوژی

تصویر اورولوژی - درمان بیمارهای اورولوژی

دکتر آرمین ایران پور بیماری های اورولوژی و اورولوژی مردان، زنان و کودکان را مطرح میکند؛ نوع مشخصایت بیماری هارار زکر نموده است.

بیماری های کلیه

درمان بیماری های کلیه و مجاری ادرار

دکتر آرمین ایران پور کلیه بیماری های کلی از جمله انواع شنگ های کلیه را مطرح میکند. و همچنین خاصترین بیماریهای کلیه من جمله سرطان  و تومور کلیه

بیماریهای مجاری ادراری

تصویر مجاری ادرار مردان

بیماری های مجاری ادراری به دسته ای از بیماری های مرتبطت با مجاری ادراری می باشد. عفونت ها، سنگه های حالب مثانه، پروستات و واریکسل

درمان سرطان کلیه

تصویر گرافیکی از سرطان کلیه

سرطان کلیه زمانی است که سلولهای کلیه از کنترل خارج می شوند. این سلول بافت تومور یا آسیب دیده ایجاد کنند.دکتر ایران پور فوق تخصص درمان سرطان کلیه