مشاوره 09303334642

ksuif.ir@gmail.com

دیابت

 مرور کلی از  انواع دیابت و درمان آن

دکتر آرمین ایرا پور فوق تخصص بیماری های کلیه 

دیابت شرطی است که توانایی بدن برای پردازش قند خون را تحت تاثیر قرار می دهد، که غالبا به عنوان قند خون شناخته می شود.
دیابت یکی از بیماری های عمومنی در جهام -دکتر آرمین ایران پور

در ایالات متحده، تعداد تخمینی افراد بالای 18 سال با دیابت تشخیص داده شده و تشخیص داده شده 30.2 میلیون نفر است. این رقم بین 27.9 و 32.7 درصد جمعیت است.

بدون مداخله، مدیریت دقیق، دیابت می تواند منجر به افزایش قندهای موجود در خون شود که می تواند خطر عوارض، از جمله سکته مغزی و بیماری قلبی را افزایش دهد.

انواع مختلف دیابت می تواند اتفاق بیفتد و مدیریت وضعیت بستگی به نوع دارد. همه انواع دیابت از فردی که اضافه وزن دارد و یا سبب شیوه زندگی غیر فعال می شود، ایجاد نمی شود. در واقع، بعضی از آنها از دوران کودکی حضور دارند.

دیابت یکی از عمومی بیماری های شایع در جهان

انواع دیابت

سه نوع دیابت عمده وجود دارد: نوع 1، نوع 2 و دیابت حاملگی.

 

دیابت نوع1

دیابت نو اول همچنین به عنوان “دیابت نوجوانان” شناخته می شود، این نوع زمانی اتفاق می افتد زمانی که بدن نتواند انسولین تولید کند. افراد مبتلا به دیابت نوع I وابسته به انسولین هستند، به این معنی که آنها باید انسولین مصنوعی را روزانه برای زنده ماندن آماده کنند.

دیابت نوع اول ، دکتر آرمین ایران پور

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 بر نحوه استفاده از انسولین بدن تاثیر می گذارد. در حالی که بدن هنوز انسولین را تولید می کند، بر خلاف نوع I، سلول های بدن به طور موثر به آن پاسخ نمی دهند. با توجه به موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیه، این شایع ترین نوع دیابت است و ارتباطات قوی با چاقی دارد.

درمان دیابت نوع دوم

دیابت حاملگی

این نوع در زنان در طول بارداری رخ می دهد زمانی که بدن می تواند کمتر حساس به انسولین شود. دیابت حاملگی در همه زنان وجود ندارد و معمولا پس از زایمان از بین می رود.